Kako učiniti svoju ženu trudnu pitanje je koje su parovi postavili stoljećima. Mnogo je različitih metoda koje su se tijekom godina koristile kako bi pomogli parovima začeti, ali ne postoji jedan siguran način da zajamči uspjeh. Međutim, nekoliko stvari možete učiniti kako biste povećali svoje šanse za začeće.
Prvo, važno je imati redoviti odnos. To će pomoći povećati šanse da će vaša supruga ovulirati tijekom svog najplodnijeg razdoblja.
Drugo, trebali biste osigurati da vaša supruga uzima multivitamin koji sadrži folnu kiselinu. Folna kiselina je važna za razvoj neuronske cijevi i može pomoći u sprječavanju određenih urođenih mana.
Treće, trebali biste izbjegavati pušenje i piti alkohol. Ove tvari mogu smanjiti šanse za začeće.
Četvrto, trebali biste pokušati smanjiti stres u svom životu. Stres može ometati sposobnost tijela da ovulira, pa je važno pronaći načine za opuštanje i uklanjanje stresa.
Konačno, trebali biste se posavjetovati s liječnikom ako imate bilo kakvih briga o svojoj sposobnosti da začete. Na raspolaganju je mnogo različitih tretmana plodnosti, a liječnik vam može pomoći da odaberete najbolju opciju za vas i vašu suprugu.
Kako bračni parovi zatrudnje?
Bračni parovi zatrudni kada imaju nezaštićeni seks. Ako žena ovulira, muškarac će sperma oploditi njezino jaje, a ona će zatrudnjeti.
Kada je najbolje vrijeme za zatrudnje?
Nema savršenog vremena za zatrudnje. Najbolje vrijeme za trudnoću je kada ste zdravi i vaše tijelo je spremno. Ako niste spremni, možda biste htjeli pričekati dok ne budete bolje zdravlje ili ste završili planiranje obitelji. Ostale stvari koje treba uzeti u obzir uključuju vašu dob, plodnost i doba godine.
Vaša je dob važan faktor koji treba uzeti u obzir pri pokušaju začeća. Žene u svojim 20 -ima imaju veću šansu da zatrudne od žena u 30 -ima ili 40 -ima. To je zato što ženska plodnost počinje opadati u svojim 30 -ima. Ako ste stariji od 35 godina, možda biste se trebali posavjetovati sa stručnjakom za plodnost.
Plodnost je još jedan važan faktor koji treba uzeti u obzir pri pokušaju začeća. Ako vi ili vaš partner imate povijest problema s plodnošću, možda ćete se htjeti posavjetovati sa stručnjakom za plodnost. Na raspolaganju je niz tretmana plodnosti, tako da ćete možda i dalje moći začeti čak i ako imate problema s plodnošću.
Doba godine također može utjecati na vaše šanse za trudnoću. Najbolje vrijeme za zamišljanje je tijekom proljetnih i ljetnih mjeseci. To je zato što su dani duži i temperature su toplije, što može pomoći u poboljšanju kvalitete sperme.
Koja je najbolja dob za trudnoću?
Nema nikog najboljeg starosti za trudnoću. Neke žene lako zamišljaju u svojim ranim 20 -ima, dok druge imaju više poteškoća koji su kasnije u životu. U konačnici, najbolja dob za trudnoću je doba u kojoj vam je najugodnije i imate najbolje šanse da imate zdravu trudnoću.
Koji je najbrži način da se moja supruga trudi?
Ne postoji niti jedan konačan odgovor na ovo pitanje jer postoji mnogo čimbenika koji mogu utjecati na plodnost. Međutim, postoje neki opći savjeti koji mogu pomoći u povećanju šansi za začeće. Prvo, važno je imati redoviti odnos tijekom cijelog mjeseca, jer se ovulacija obično javlja oko 14. dana menstrualnog ciklusa. Također je preporučljivo pratiti ovulaciju pomoću kompleta za prediktor ovulacije, koji može pomoći u utvrđivanju najboljeg vremena za začeće. Uz to, održavanje zdravog načina života i težine može poboljšati plodnost. I na kraju, važno je opustiti se i isključiti stres, jer stres može utjecati na plodnost.
Kako muškarci mogu povećati plodnost?
Nekoliko je stvari koje muškarci mogu učiniti kako bi povećali svoju plodnost:
1. Prestati pušiti. Pušenje duhana smanjuje broj i pokretljivost sperme, a može oštetiti i DNK u spermi.
2. Održavajte zdravu težinu. Prekomjerna težina ili pretilost mogu smanjiti broj sperme i pokretljivost.
3. Izbjegavajte prekomjernu konzumaciju alkohola. Alkohol može oštetiti DNK u spermi.
4. Dovoljno vježbanje. Vježba može poboljšati broj sperme i pokretljivost.
5. Smanjiti stres. Stres može smanjiti broj spermija i pokretljivost.
6. Jedite zdravu prehranu. Dijeta bogata antioksidansima, poput vitamina C, može poboljšati broj spermija i pokretljivost.
7. Uzmite dodatke. Pokazalo se da suplementi poput ko-enzima Q10, selen i cink poboljšavaju broj sperme i pokretljivost.
8. Izbjegavajte izlaganje toksinima. Izloženost pesticidima, teškim metalima i drugim toksinima može oštetiti spermu.
9. Naspavaj se dovoljno. Spavanje je važno za cjelokupno zdravlje, a također može poboljšati broj spermija i pokretljivost.
10. Pogledajte stručnjaka za plodnost. Ako ste bez uspjeha pokušavali začeti više od godinu dana, možda je vrijeme da vidite stručnjaka za plodnost.
Posljednje ažuriranje 25/11/2022